Wiadomości

19 grudnia 2019

Kinowe spotkania w Kameralnym – 9.01.2019

Kinowe spotkania w Kameralnym

Komisja ds. Kultury OIRP w Gdańsku serdecznie zaprasza 9  stycznia   2020 roku (czwartek) o  godz. 18.00 na pokaz   najnowszego filmu Romana Polańskiego  „Oficer i szpieg”.

Film  opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin („Artysta”, „Wilk z Wall Street”), Louis Garrel („Marzyciele”) i Emmanuelle Seigner („Wenus w futrze”). Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman, od filmu „Pianista” na stałe współpracujący z Polańskim.
„Oficer i szpieg” Romana Polańskiego uzyskał cztery nominacje do Europejskich Nagród Filmowych – dla najlepszego europejskiego filmu, reżysera, scenarzysty i aktora. Film powalczy m.in. z „Bólem i blaskiem” Pedro Almodovara i „Zdrajcą” Marco Bellocchio.

Pokaz filmu jest związany z dyskusją, która zostanie poprowadzona przez moderatora. Seans filmowy jest przeznaczony wyłącznie dla członków  naszej  Izby oraz osób towarzyszących.

Koszt biletu wynosi 10-zł (dziesięć złotych). Każdemu członkowi naszej korporacji przysługują dwa bilety.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: radca.kultura@oirp.gda.pl do dnia
30 grudnia 2019 roku. Liczba miejsc jest ograniczona .

W treści maila należy podać:
•    w tytule  „Spotkanie w kameralnym”
•    imię i nazwisko oraz numer wpisu na listę OIRP w Gdańsku
•    liczbę biletów.

.

Do zobaczenia na filmie
Komisja ds. Kultury
Joanna Friedrich-Sarad, Marta Małysa, Anna Szarmach, Dorota Chylińska

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content