30 marca 2017

Inauguracja kampanii „Gdańsk Solidarnie dla Ofiar Wojny”

Szanowni Państwo

W imieniu prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza chciałbym serdecznie zaprosić na inaugurację kampanii „Gdańsk Solidarnie dla Ofiar Wojny”.

Kampania wspierająca działania organizacji niosących pomoc osobom, które ucierpiały w wyniku wojen i prześladowań, przede wszystkim uchodźcom.

Tutaj więcej roboczo jeszcze o kampanii http://www.gdansk.pl/dla-ofiar-wojny/?test=test

Inauguracja oraz debata odbędzie się 3 kwietnia 2017 g.10.30 w Muzeum II Wojny Światowej (sala kinowa), w Gdańsku, pl. Władysława Bartoszewskiego 1

Program Debata poświęcona solidarności z ofiarami wojny, prześladowań, uchodźcami – sala kinowa

g.10.30 – 10.40
Słowo wstępne – Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska

10.40 – 11.00
Majed Tinawi – sytuacja ofiar wojny w Syrii (Syryjczyk, przedstawiciel Rady Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku)

g.11.00 – 12.00
Sytuacja ofiar wojen, prześladowań, uchodźców na świecie, w Europie, w Polsce. Jakiej solidarności potrzebujemy obecnie.
– przedstawiciel/przedstawicielka Polskiej Akcji Humanitarnej
– Piotr Bystrianin – prezes Fundacji Ocalenie
– Marta Siciarek – prezeska Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek
– przedstawicielka/przedstawiciel UNHCR, Biuro Wysokiego Komisarza OZN ds. Uchodźców
Prowadzenie: Mariusz Czepczyński – prof. dr hab. Uniwersytetu Gdańskiego, doradca prezydenta Miasta Gdańska.

12.00 – 12.10
Prezentacja filmu, „Dziwny jest ten świat” Muzeum II Wojny Światowej.

Piotr Olech

Urząd Miejski w Gdańsku