25 lipca 2017

III Rajd Przygodowy o Puchar Dziekana OIRP w Gdańsku – 09.09.2017

Informacje podstawowe

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku i Navigatoria, a w tym roku również przy współpracy z Pomorską Izbą Adwokacką, zapraszają wszystkich chętnych prawników oraz ich bliskich i przyjaciół (w tym także pracowników jednostek naukowych i instytucji prawnych) do udziału w III Rajdzie Przygodowym OIRP w Gdańsku o Puchar Dziekana. Rajd odbędzie w drugi weekend września br. (09.09.2017).

Impreza ma charakter turystyczno – sportowy, a trasy zostaną dopasowane do różnorodnych oczekiwań uczestników. W niezmienionym zakresie wspólne pozostanie poruszanie się z mapa i kompasem w terenie. Zapraszamy na fajną przygodę w ciekawej konwencji, podczas której każdy z Was będzie mógł się sprawdzić, a przy okazji pobawić. Bardzo serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi. Dla dzieciaków na trasie przewidujemy mnóstwo atrakcji i emocji związanych z poszukiwaniem ukrytych w lesie tajemnic.

Mamy dla Was następujące trasy:

Rodzinną – o dystansie 5 km, pokonywaną pieszo, przeznaczoną dla wszystkich chętnych chcących spędzić kilka pięknych chwil w otoczeniu przyrody, w szczególności polecamy trasę najmłodszym uczestnikom i ich opiekunom; START W ZESPOŁACH KILKUOSOBOWYCH.

Turystyczną – o dystansie 15 km, pokonywaną pieszo, na trasie planowanych jest kilka zadań dodatkowych; START W ZESPOŁACH MAKSYMALNIE 4-OSOBOWYCH.

Bieg na orientację – o dystansie do 10 km, trasa zorganizowana w konwencji biegu na orientację (BnO), przeznaczona dla osób mających ochotę na szybki wyścig, bez zadań dodatkowych; START SOLO lub w ZESPOLE 2 – OSOBOWYM.

Adventure Race – o dystansie ok. 50 km, pokonywana pieszo i rowerem, z etapem kajakowym, a na trasie na uczestników czekać będą dodatkowe zadania sprawnościowe; START TYLKO W ZESPOŁACH 2-OSOBOWYCH.

Dodatkowo planujemy wyścigi dla dzieci z nagrodami i medalami.

Podczas imprezy w bazie Rajdu będzie można obstawić Waszą wybraną drużynę lub zawodnika startującego solo. Będziemy na bieżąco informować Was, gdzie są zawodnicy. Całkowity dochód z tej zabawy przeznaczymy na cel charytatywny.

Dla wszystkich chętnych planujemy też przed startem trening  z mapą „na sucho”. Pomoże Wam to opanować podstawy, aby nie zgubić się w lesie.

Ramowy harmonogram imprezy

Rajd odbędzie jak w latach ubiegłych niedaleko Trójmiasta, tym razem w miejscowości Wicko (powiat Lębork).

Sobota 09.09.2016

– od 7:00 – otwarcie bazy dla uczestników rajdu, rejestracja, rozdawanie pakietów startowych.

– 10:00 – Oficjalne otwarcie imprezy.

– 10:15 – Trening z mapą „na sucho”

– 10:30 – Start trasy AR

– 12:00 – 13:00 – Start trasy Turystycznej; Start trasy BnO Start trasy Rodzinnej.

– 15:00 – Otwarcie bufetu dla uczestników.

– 16:00 – Dekoracja zwycięzców trasy Rodzinnej.

– 16:30 – Dekoracja zwycięzców trasy Turystycznej i BnO.

– 17:00 – Rozpoczęcie ogniska z kiełbaskami.

– 21:00 – Dekoracja zwycięzców trasy AR i zakończenie imprezy.

Świadczenia dla uczestników

Dla uczestników imprezy zapewniamy:

• profesjonalną organizację wszystkich tras (mapy, zadania dodatkowe, obsługa),
  • poczęstunek,
  • puchary dla zwycięzców i pamiątkowy dyplom dla każdego,
  • fotorelację z imprezy.

Dla uczestników trasy AR, dodatkowo:

• plastrony sportowe z numerem startowym i logotypem OIRP,
  • wynajem kajaków i osprzętu na czas zawodów,
  • profesjonalne zadanie alpinistyczne.

Opłaty startowe

Za udział w rajdzie uczestnicy zapłacą następujące opłaty startowe:

Trasa Rodzinna                 –              20 zł/ osoba

Trasa Turystyczna            –              40 zł/ osoba

Bieg na Orientację          –              40 zł osoba

Adventure Race               –              100 zł/osoba

Termin tańszego wpisowe upływa 31 lipca br. Po tej dacie wpisowe ulega podwyższeniu:

Trasa AR                                              –             150 zł / osoba

Trasa BnO i Turystyczna                –             50 zł / osoba

Trasa Rodzinna                                 –             30 zł / osoba

Rejestracja

Zgłoszenia dokonywane są za pośrednictwem emaila oirpadventurerace@gmail.com. Prosimy podać imiona i nazwiska uczestników, wybraną trasę oraz adres email do korespondencji.

Listy startowe będziemy publikować na stronie internetowej OIRP w Gdańsku www.oirp.gda.pl.

Informacje różne

Wszelkie dalsze informacje umieszczane będą na stronie internetowej OIRP w Gdańsku www.oirp.gda.pl (zakładka Wiadomości).

Koordynatorem Rajdu z ramienia naszej Izby jest Ania Kluczek – Kollar, wszelkie pytania prosimy kierować na adres: oirpadventurerace@gmail.com

Odwiedzajcie nas też na Facebook’u https://www.facebook.com/rajdprzygodowyoirpgdansk/.

Na profilu FB znajdziecie wszystkie aktualności, ale także materiały fotograficzne i filmowe z poprzednich edycji Rajdu.

Serdecznie zapraszamy!

Ania Kluczek – Kollar