Wiadomości

13 marca 2017

Biegi narciarskie – I Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich

MISTRZOSTWA NA POLANIE

IMG_2913Na starcie 41 Festiwalu Narciarstwa Biegowego – Bieg Piastów rozegranego na Polanie Jakuszyckiej w dniach 03-05 marca 2017 r. stanęło ponad 5100 narciarzy z całego świata, dwa tysiące kibiców i ponad 200 osób zaangażowanych w organizację. Wśród zawodników nie zabrakło Skandynawów, dla których biegówki to niemal religia. Głównym punktem zawodów był oczywiście bieg na 50 kilometrów stylem klasycznym. Już trzeci rok z z rzędu jest zaliczany on do cyklu Worldloppet Cup, czyli Pucharu Świata w maratonach narciarskich. Jest cały wachlarz dystansów od 9 kilometrów klasykiem dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z biegówkami, aż  po wspomniane 50 kilometrów. W ten sposób każdy może wystartować w Pucharze Świata …

I Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich w biegach narciarskich na dystansie 9 kilometrów w stylu klasycznymIMG_2970

Po raz pierwszy w ramach imprezy rozegrane zostały w dniu 3 marca I Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich na dystansie 9 kilometrów w stylu klasycznym. Celem zawodów była popularyzacja biegów wśród radców prawnych i aplikantów oraz propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego. Na profesjonalnie przygotowanej trasie z trudnym, ostrym podbiegiem zwyciężył Robert Walczak – radca prawny z Poznania, drugie i trzecie miejsce zajęli Bartosz Wójcik – radca prawny ze Szczawnicy i Lesław Kula – radca prawny z Opola.

Współorganizator Okręgowa Izba Radców Prawnych w Opolu zapewnił gustowne puchary, które wręczyła za zajęte trzy pierwsze miejsca Pani Dziekan Katarzyna Bisowska.

IMG_2932W ramach 41 Festiwalu Narciarstwa Biegowego równolegle zostały rozegrane również mistrzostwa innych zawodów, w tym także Policyjny Bieg Piastów. Według zapewnień organizatora Stowarzyszenia Bieg Piastów podobno zdjęcie zrobione z udekorowanym za zajęte pierwsze lokaty policjantem gwarantowało bezpieczny powrót do domu autem, pod warunkiem okazania takiej fotografii przy przeprowadzaniu drogowej kontroli prędkości.

Ale nie samym zawodowstwem człowiek żyje. Sportowe zmagania zwieńczone zostały szeregiem imprez towarzyszących. Ci, którzy towarzyszyli nam we wspólnych imprezach mogą potwierdzić, że były udane i pełne zabawy. Natomiast ci, którzy nie mogli być obecni niech żałują. Być może po obejrzeniu zdjęć sami stwierdzą, że warto na przyszłość być obecnym na imprezach klasy mistrzowskiej.