Wiadomości

10 stycznia 2016

Historyczny wynik drużyny OIRP Gdańsk w piłkarskiej lidze Trójmiasta – PL3

HISTORYCZNY WYNIK DRUŻYNY OIRP GDAŃSK W PIŁKARSKIEJ LIDZE TRÓJMIASTA – PL3

Drużyna piłkarska OIRP Gdańsk zakończyła sezon w piłkarskiej lidze Trójmiasta – PL3. Nasza drużyna rozgrała kolejny sezon w III lidze, osiągając najlepszy wynik w historii występów w tej lidze – zajmując ostatecznie 8 pozycję. To był bardzo trudny sezon, okupiony kontuzjami, ale ostateczny rezultat jest dla nas więcej niż satysfakcjonujący. To co jest jednak najbardziej wartościowe, to fakt, że założyliśmy sobie rozegranie 14 dobrych meczów i to założenie zrealizowaliśmy – powiedział Marcin Czugan, kapitan drużyny.

Nasza drużyna zdobyła łącznie 18 punktów w 14 meczach, co również jest najlepszym wynikiem w historii występów w tej regularnej lidze. A mogło być jeszcze lepiej – nasza drużyna po 3. kolejce spotkań zajmowała fenomenalne – 1 miejsce! Rzeczywiście, zajmowaliśmy pierwsze miejsce przez dwa kolejne tygodnie. Nie popadaliśmy jednak w hurraoptymizm, wiedząc że sezon jest długi i przed nami jeszcze wiele trudnych meczów. Cieszy jednak, że nawet z drużynami z górnej części tabeli, byliśmy w stanie nawiązać równą walkę, co pozwala patrzeć optymistycznie w przyszłość. Każdy z zawodników w równej mierze przyczynił się do końcowego rezultatu i każdemu należą się podziękowania za godne reprezentowanie barw OIRP – relacjonuje kapitan drużyny.

Co teraz planuje nasza reprezentacja? Aktualnie drużyna przeniosła się do hali, aby przygotować się do sezonu halowego, w tym do IV Turnieju Środowisk Prawniczych, który zostanie rozegrany w dniu 5 marca 2016 r., tradycyjnie w Pruszczu Gdańskim. To dla nas naturalnie ważny Turniej, bo jesteśmy jego gospodarzami. Trenujemy więc regularnie, spokojnie przygotowując się do występu. Będziemy starać się o jak najlepszy rezultat, ale piłka nożna, zwłaszcza halowa, jest tak nieprzewidywalna, że końcowy rezultat trudno przewidzieć. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie wszystkich zaprosić do kibicowania – zakończył Marcin Czugan.

Gwoli kronikarskiego obowiązku, poniżej strzelcy bramek dla naszej drużyny (wraz z liczbą bramek) w sezonie jesiennym w piłkarskiej lidze Trójmiasta – PL3:

 

10 – Grzegorz Gorczyca, Marcin Czugan

4 – Sebastian Fischer, Rafał Gregorczyk, Dawid Szadaj

3 – Korneliusz Głuchowski, Patryk Sacha

2 – Krzysztof Ramczykowski, Marek Stegienta

1 – Jacek Formela

 

Ponadto w sezonie grali: Michał Drobysz, Krzysztof Jóźwiak, Adam Leśków, Jarosław Karwowski, Paweł Rogacki, Janusz Wolny.

 

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content