2 grudnia 2019

Fala dobra – kup płytę, pomożesz potrzebującym

Fala Dobra 2019

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku i Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku oraz ze szkół i przedszkoli Pozytywnych Inicjatyw śpiewają kolędy i czytają napisaną przez siebie bajkę, aby wesprzeć dzieci pokrzywdzone przemocą.

To już dziewiąta charytatywna płyta „Fala Dobra” płynąca z serc do serc. Przekazując datek na rzecz zbiórki w podziękowaniu otrzymasz płytę w formie świątecznej kartki. W ten sposób pomagasz podopiecznym Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji są:

Józef i Helena Kaczkowscy, rodzice ks. Jana Kaczkowskiego,

Magdalena Adamowicz, posłanka do Parlamentu Europejskiego,

Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska,

Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu,

Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni,

Prof. Leszek Skrla, śpiewak operowy,

Katarzyna Chudzik -Bazydło, śpiewaczka,

Agata Dukalska, piosenkarka,

Marcelina Wachowiak, wokalistka.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.fala-dobra.pl

Kontakt: Piotr Szeląg tel. 501 440 695, p.szelag@pozytywneinicjatywy.pl

O tegorocznej idei „Fali Dobra”

„Ks. Janowi Kaczkowskiemu bardzo zależało na tym, by ludzie wzajemnie się szanowali, komunikowali z szacunkiem, a nasze wzajemne relacje były wolne od przemocy. Mają tego świadomość uczniowie naszej szkoły noszącej jego imię oraz Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, ale też innych naszych placówek. Z tego względu postanowili oni, idąc za tą myślą, pomóc rówieśnikom, którzy doświadczają różnego rodzaju agresji i przemocy. Do tego przedsięwzięcia zaprosili osoby, którym ta idea jest szczególnie bliska: rodziców ks. Jana, Panią Magdalenę Adamowicz posłankę do Parlamentu Europejskiego, która sama prowadzi akcję „Imagine there’s no hate”, Panią Aleksandrę Dulkiewicz Prezydent Gdańska, Pana Jacka Karnowskiego Prezydenta Sopotu, Pana Wojciecha Szczurka Prezydenta Gdyni, oraz profesjonalnych artystów śpiewaków” – mówi Piotr Szeląg, Wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw.

W Gdańsku miejscem, gdzie taka pomoc jest niesiona każdego dnia, jest Centrum Pomocy Dzieciom (CPD) prowadzone przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. CPD, to jedna z pięciu takich placówek w Polsce, w której dzieci, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania, otrzymują specjalistyczną i kompleksową pomoc pod jednym dachem. Mogą tam bezpiecznie przejść wszystkie niezbędne procedury prawne i sądowe, skorzystać z pomocy psychologów doświadczonych w pracy z dziecięcą traumą oraz innych wykwalifikowanych specjalistów. Na wsparcie podopiecznych placówki zostaną przeznaczone środki ze zbiórki towarzyszącej dystrybucji płyty z kolędami i bajką nagraną przez uczniów i ich gości. Ten projekt pokazuje, jak dzieci wraz z dorosłymi działają, by w naszym otoczeniu było mniej krzywdy i cierpienia, a Ci którzy jej doświadczyli nie byli sami. Niech fala dobra zaleje falę nienawiści!

– Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę ma 28-letnie doświadczenie w pomocy dzieciom, które doświadczyły przemocy lub wykorzystywania. Skrzywdzone dziecko, które nie dostanie odpowiedniego wsparcia, często przez całe życie doświadcza konsekwencji przeżytej traumy. Niedawno, bo 1 października, świętowaliśmy rozpoczęcie działalności Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku. Projekt „Fala Dobra” jest piękną inicjatywą, która pokazuje nam, jak wiele osób chce wspierać działalność fundacji w Gdańsku. Przemoc to poważny problem, na który nie można mieć zgody. – mówi Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

– Cieszymy się, że środki zebrane z tegorocznej akcji „Fala Dobra” wesprą podopiecznych Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku. Każde 20 zł przekazane przy okazji edycji tej płyty pomoże nam rozpocząć diagnozę psychologiczną dziecka i zaplanować dalszą pomoc. Dla nas, zespołu CPD, bardzo poruszające jest, że w projekcie biorą udział dzieci i młodzież – rówieśnicy naszych podopiecznych. Wspierani przez wspaniałych artystów i osoby publiczne, znanych Gdańszczan, Prezydentów Gdańska, Gdyni oraz Sopotu wspólnie i bezinteresownie zdecydowali się dawać dzieciom siłę. Dziękujemy im za to i wszystkim, którzy dołączą do zbiórki i otrzymają płytę i w ten sposób zechcą pomóc – mówi Krzysztof Sarzała, koordynator Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku.

Sugerowany datek za płytę w formie kartki bożonarodzeniowej to 20 zł.

Płyta jest dostępna w Placówkach Pozytywnych Inicjatyw, w internetowym serwisie www.charytatywni.allegro.pl  oraz na stronie www.fala-dobra.pl.

Więcej o Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku: https://fdds.pl/nowe-centrum-pomocy-dzieciom-fdds-w-gdansku/

06_plakat_A2_FalaDobra.pdf-ostat

FalaDobra_okladka_CD.PDF-ostat