26 kwietnia 2017

Etap okręgowy „Ogólnopolskiej Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie”

W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Ośrodku Szkoleniowym Izby odbył się etap okręgowy „Ogólnopolskiej Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie”, w którym uczestniczyli przedstawiciele blisko 10 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Trójmiasta i okolic. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniem pisemnym – kazusem, do którego przygotowano pytania w formie testu jednokrotnego wyboru oraz odpowiedzią ustną, gdzie była oceniana nie tylko merytoryczna część wypowiedzi, ale również sposób prezentacji. Poziom wszystkich uczestników, zarówno reprezentujących szkoły podstawowe, jak i gimnazjalne był bardzo wysoki. Uczestnicy zaskoczyli komisję swoją szeroką wiedzą, nierzadko wykraczającą poza opracowanie przygotowane przez Centrum Edukacji Prawnej KIRP. W efekcie o zwycięstwie decydowały dziesiąte części punktacji. Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że laureatami eliminacji okręgowych zostali „Ogólnopolskiej Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie”:

1. na poziomie szkół podstawowych:

I miejsce – Stanisław Rak

II miejsce – Krzysztof Ludwiszewski

III miejsce – Zofia Mital

1. na poziomie szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Jeremi Marczak

II miejsce – Klaudia Bielicka

III miejsce – Paweł Sarzyński

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!