21 listopada 2018

Edukacja prawna w X Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku

W tym roku szkolnym do naszego programu edukacyjnego Niebieski Parasol Radcy Prawnego OIRP Gdańsk #EdukacjaPrawna dołączyło X Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku.

porozumienieW dniu dzisiejszym Pani Dyrektor Anna Meller i Pan Dziekan Jerzy Mosek podpisali porozumienie o współpracy. W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy ze strony Szkoły i Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku: Aleksandra Kozłowska i r.pr. Sylwia Orłowska.

Mamy również za sobą pierwsze zajęcia, które odbyły się w 1 klasie o profilu lingwistyczno – prawnym. Podczas zajęć uczniowie dyskutowali o podstawach ustrojowych w naszym kraju, o sądach i tym jak wygląda cały system prawny. Uczniowie dowiedzieli się również czym jest zawód radcy prawnego, a także jakie funkcje spełnia samorząd radcowski.

Zajęcia poprowadziła r. pr. Sylwia Orłowska. Część zajęć realizowanych będzie w języku angielskim, a kolejne zajęcia już w najbliższy czwartek!

Przypominamy także, iż trwa 4. Pomorski Tydzień Edukacji Prawnejorganizowany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. W ramach PTEP podejmujemy działania edukacyjne, o których już pisaliśmy wcześniej.