To wydarzenie minęło

Koniec

Status

Szczegóły

We współpracy z Uniwersytetem Gdańskim przygotowano kilka wydarzeń kierowanych do Studentów i Pracowników WPiA UG- w ramach Dnia Radcy Prawnego (#dzienradcyprawnego).

Będzie to okazja do opowiedzenia Studentom o karierze zawodowej, przebiegu aplikacji radcowskiej, wyzwaniach, jakie stają dzisiaj przed praktykami oraz możliwościach, jakie daje radcowska toga.

Radcowie prawni z OIRP Gdańsk przygotowali także kilka warsztatów obejmujących najbardziej „palące” wyzwania praktyki prawniczej. Studenci będą mogli zmierzyć się- pod okiem Praktyków- z prawdziwymi hard-case`ami, czy to w formie minisymulacji rozpraw, czy debat kontradyktoryjnych.

Przez cały dzień będzie można odwiedzić stoisko aplikacji radcowskiej i dowiedzieć się, jak wygląda droga do wymarzonego zawodu. Krótka pogadanka ta ten temat z udziałem przedstawicieli Samorządu radcowskiego odpowiedzialnych za sprawy aplikacji zakończy także poranną część wydarzenia.

Po tym przyjdzie pora na część nieco bardziej oficjalną- w czasie Gali „pro bono” uhonorowani zostaną radcowie niosący nieodpłatnie pomoc uchodźcom z Ukrainy w czasie fali emigracji po rosyjskiej napaści.

Wówczas zainaugurowany zostanie jednak także wspólny projekt WPiA UG oraz OIRP Gdańsk skierowany do Studentek i Studentów WPiA UG.

Na koniec dnia Praktycy spotkają się z Akademikami, aby porozmawiać o współczesnej edukacji prawniczej- szansach, zagrożeniach, deficytach i nowych możliwościach.

PROGRAM WYDARZENIA:

O RÓŻNYCH FORMUŁACH WYKONYWANIA ZAWODU PRZEZ RADCĘ PRAWNEGO [Audytorium C]

PANEL DYSKUSYJNY Z UDZIAŁEM STUDENTÓW /9:00 – 10:30/

Paneliści:

r.pr. Natalia Stojanowska – radczyni działająca międzynarodowo, będzie się z nami łączyć online z USA

r.pr. Ewa Jezierewska – in-house w korporacji, Dyrektor Biura Prawnego Ergo Hestia SA

r.pr. dr Dominika Mróz-Szarmach – naukowiec i praktyk

r.pr. Tomasz Palak – bloger i szkoleniowiec

Moderator: r.pr. Anna Kluczek-Kollar – Wicedziekan OIRP Gdańsk

O APLIKACJI RADCOWSKIEJ /10:30 – 11:15/ [Audytorium C]

Moderator: r.pr. dr Bartosz Szolc-Nartowski

Uczestnicy: r.pr. Rafał Tołwiński

r.pr. Jakub Puszkarski

>> W dniu wydarzenia działać będzie również stoisko “Aplikacja radcowska” – w holu WPiA <<

WARSZTATY Z PRAKTYKAMI /11:15 – 13:30/

Sztuczna inteligencja a prawa autorskie- r.pr. Tomasz Palak

Sztuczna inteligencja a odpowiedzialność cywilnoprawna- r.pr. Katarzyna Wałdoch

Spór o WIBOR- czy szykuje się kolejny skandal w sektorze bankowym: „za i przeciw” – r.pr. Dawid Rogoziński

Polityka a dobra osobiste i granice wolności słowa- r.pr. Karolina Mastykarz

Prawa zwierząt- r.pr. Monika Wójcik

Psychologiczne aspekty współpracy z Klientem- r.pr. Marek Foryś

GALA WYRÓŻNIEŃ ZA PRACĘ „PRO BONO” NA RZECZ POMOCY UKRAINIE /13:30 – 14:30/ [Audytorium]

Wręczenie podziękowań radcom prawnym i aplikantom radowskim działającym pro bono w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej udzielanej uchodźcom z Ukrainy.

Inauguracja wspólnego projektu OIRP Gdańsk i WPiA UG skierowanego do Studentek i Studentów WPiA

PANEL DYSKUSYJNY WPIA-OIRP /15:00 – 16:30/ [Sala Rady Wydziału]

„Nowoczesna edukacja prawnicza- szanse, możliwości, deficyty”