Wiadomości

30 marca 2018

DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE! – VI Halowy Turniej Piłki Nożnej

DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE!

W sobotę 3 marca 2018 roku odbył się VI Halowy Turniej Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim organizowany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli przedstawiciele zawodów prawniczych z całej Polski, którzy licznie zgromadzili się w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Niemcewicza.

Przed rozpoczęciem piłkarskiej rywalizacji odbyło się losowanie, w wyniku którego 8 drużyn uczestniczących w turnieju zostało podzielonych na dwie grupy. Zgodnie z regulaminem po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy uzyskiwały awans do półfinałów. Nasza reprezentacja, której przyszło rywalizować w grupie A, rozpoczęła turniej od porażki 1:2 z późniejszym triumfatorem całych rozgrywek OIRP Toruń. Równie gościnni gospodarze okazali się także w drugim grupowym meczu, w którym ulegli OIRP Bydgoszcz 0:1. Zatem po dwóch spotkaniach stało się jasne, że gdańszczan zabraknie w półfinałach. Z kronikarskiego obowiązku należy jednak wskazać, że w trzecim i ostatnim meczu w turnieju gospodarze, znów tylko jedną bramką, przegrali z OIRP Olsztyn 0:1.

Czujemy olbrzymi niedosyt, że rywalizacja skończyła się dla nas tak szybko. Rozczarowanie jest tym większe, że w każdym z rozegranych spotkań mieliśmy swoje sytuacje, które mogły przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Porażki się zdarzają, musimy jednak wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość – powiedział kapitan Marcin Czugan.

Grupę B w przekonującym stylu wygrała OIRP Szczecin wyprzedzając Izbę Komorniczą Gdańsk, Pomorską Izbę Adwokacką oraz debiutujących w naszym turnieju sędziów Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Po zaciętych meczach półfinałowych, w których o awansie do finału – po bezbramkowych remisach – za każdym razem decydował konkurs rzutów karnych, pewniejsi w ich egzekwowaniu okazali się zawodnicy OIRP Toruń oraz OIRP Bydgoszcz.

W meczu o 3 miejsce komornicy ulegli radcom prawnym ze Szczecina 0:2 i w tym roku musieli zadowolić się miejscem tuż za podium. Warto również nadmienić, że w ubiegłym roku obie ekipy spotkały się dopiero w finale turnieju.

W wielkim finale natomiast mieliśmy derby województwa kujawsko-pomorskiego i odwieczną rywalizację Bydgoszczy z Toruniem. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy OIRP Toruń, którzy pokonali OIRP Bydgoszcz 3:0 zapewniając sobie tym samym miano najlepszej drużyny VI Turnieju Środowisk Prawniczych.

W tym roku podczas Turnieju rywalizacja sportowa była tłem dla spraw ważniejszych. Podczas turnieju zaznajamialiśmy uczestników z sytuacją Kordiana Karczewskiego-Sutuła, fantastycznego chłopaka chorego na ciężką odmianę zaniku mięśni – dystrofię mięśniową Duchenne’a. Jeszcze raz uprzejmie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej Kordianowi: https://www.facebook.com/people/Kordian-Karczewski-Sutu%C5%82a/100007521274206.

Na koniec bardzo dziękujemy wszystkim partnerom. Turniej tradycyjnie wsparł patronatem honorowym Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, nie zabrakło również patrona instytucjonalnego, którym została Currenda Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie. Patronat medialny udzieliła Gazeta Gdańska oraz portal wybrzeze24.pl.

Pozostaje nam podziękować i zaprosić wszystkich za rok, na VII edycję Halowego Turnieju Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim!

Klasyfikacja końcowa:

  1. Okręgowa Izba Radców Prawnych Toruń;

  2. Okręgowa Izba Radców Prawnych Bydgoszcz;

  3. Okręgowa Izba Radców Prawnych Szczecin;

  4. Izba Komornicza Gdańsk;

  5. Pomorska Izba Adwokacka;

  6. Okręgowa Izba Radców Prawnych Olsztyn;

  7. Okręgowa Izba Radców Prawnych Gdańsk;

  8. Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Sporządzili:

Marcin Czugan

Marcin Woźniak

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content