Wiadomości

19 września 2016

DRUŻYNA OIRP GDAŃSK ZAKOŃCZYŁA KOLEJNY SEZON W PIŁKARSKIEJ LIDZE TRÓJMIASTA PL3

DRUŻYNA OIRP GDAŃSK ZAKOŃCZYŁA KOLEJNY SEZON W PIŁKARSKIEJ LIDZE TRÓJMIASTA PL3

 

Piłkarska drużyna OIRP Gdańsk zakończyła kolejny sezon w Piłkarskiej Lidze Trójmiasta – PL3. To już trzeci sezon, w którym przyszło naszej drużynie zmagać się w tej największej piłkarskiej rywalizacji w Trójmieście. Nasz drużyna występowała w III lidze w grupie „C”.

Początek sezonu nasza drużyna miała bardzo dobry. Utrzymywaliśmy się w górnej części tabeli, w pewnym momencie zajmując nawet 4. miejsce. Niestety, wówczas nastąpiły trudniejsze mecze, co w połączeniu z brakami kadrowymi, skutkowało kilkoma porażkami. Trzeba bowiem dodać, że nasza drużyna złożona jest wyłącznie z graczy przynależnych do gdańskiego samorządu radcowskiego i konsekwentnie chcemy rozwijać reprezentację Izby    – powiedział Marcin Czugan, kapitan zespołu.

 

Ostatecznie, drużyna zajęła miejsce w środku tabeli, osiągając 11. pozycję, strzelając 54 bramki (tracąc 65). Wypada dodać, iż Piłkarska Liga Trójmiasta – PL3, w której systematycznie występuje nasza drużyna, to ponad 120 drużyn, podzielonych na cztery ligi. Nasza drużyna od początku występuje w trzeciej lidze – co sezon – osiągając co raz lepsze rezultaty.

Oczywiście, w żaden sposób miejsce w środku tabeli nie może zaspokoić naszych ambicji. Wiadomym jest, że długofalowo naszym celem, jako drużyny, jest awans do drugiej ligi, ale zdajemy sobie sprawę, że ważniejsze jest osiąganie systematycznego progresu w grze, jeśli chodzi o poziom sportowy i unikania kontuzji, w zakresie aspektów pozasportowych. Aby jednak osiągnąć nasz długofalowy cel, niezbędne jest poszerzenie składu drużyny. Z tego też miejsca chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich pasjonatów piłki nożnej na treningi i występy w lidze PL3 w barwach drużyny OIRP Gdańsk ­– kończy Marcin Czugan.

 

Bramki dla naszej drużyny, w sezonie wiosennym, w lidze PL3 zdobyli:

  1. Marcin Czugan – 15
  2. Rafał Gregorczyk – 13
  3. Dawid Szadaj, Tomasz Bronk, Sebastian Fischer – 6
  4. Patryk Sacha, Korneliusz Głochowski, Michał Drobysz – 2
  5. Marcin Wolski, Jarosław Karwowski – 1

W drużynie OIRP Gdańsk, w sezonie wiosennym 2016, występowali ponadto:

Marek Stegienta, Bartosz Giełczyński, Jacek Formela, Sławomir Hajduczenia, Krzysztof Jóźwiak, Piotr Smykla, Krzysztof Ramczykowski.

PS W przypadku chęci uczestnictwa w drużynie piłkarskiej OIRP Gdańsk, prosimy o kontakt z kapitanem Zespołu, Marcinem Czuganem, na adres mczugan@gmail.com.

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content