10 października 2018

Debata na 100-lecie Niepodległości

21 października o godz. 14:00 w Ogrodzie Zimowym Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się debata Niepodległości – Wolność – Przyszłość.

Wydarzenie zostanie zarejestrowane i pojawi się na antenie TVN24 tydzień później, w niedzielę 28 października o godz. 20.00.

Prolog wygłosi główny bohater wydarzenia – prof. Timothy Snyder – amerykański historyk i analityk, profesor Uniwersytetu Yale, znawca historii Europy Środkowej i Wschodniej.

Po nim nastąpi debata, a głos zabiorą polscy eksperci: prof. Włodzimierz Borodziej – historyk z Uniwersytetu Warszawskiego specjalizujący się w historii najnowszej, przewodniczący komitetu naukowego Domu Historii Europejskiej w Brukseli, dr Dominika Kozłowska – publicystka i filozof, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”, współpracowniczka Instytutu Myśli Józefa Tischnera, oraz Adam Zamoyski – brytyjski historyk i publicysta polskiego pochodzenia, autor bestselerów książkowych, który wykłada w Anglii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Tego popołudnia zaprezentowane zostaną również unikatowe materiały archiwalne i życzenia z różnych stron świata dla Polski świętującej rocznicę odzyskania niepodległości.

Forum poprowadzą dziennikarze: Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jacek Stawiski.

Organizatorami wydarzenia są TVN24 i ECS.

Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Radcy i aplikanci zainteresowani udziałem w wydarzeniu proszeni są o bezpośredni kontakt z r.pr. Miłosławą Zagłoba mz@kancelariazagloba.pl (tel. 604197627) do 12 października.