17 czerwca 2016

Culture, Identity and Legal Instrumentalism, 24 punkty szkoleniowe

28.06-01.07 Gdańsk – Culture, Identity and Legal Instrumentalism, 24 punkty szkoleniowe

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku zaprasza radców prawnych i aplikantów radcowskich do udziału w międzynarodowej konferencji organizowanej przez European Society for Comparative Legal History oraz Uniwersytet Gdański, której oficjalnym partnerem i honorowym patronem została OIRP w Gdańsku.

Temat Konferencji to: „Culture, Identity and Legal Instrumentalism”

Termin Konferencji: 28 czerwiec- 01 lipiec 2016r.

Konferencja odbywać się będzie w Gdańsku, w Dworze Artusa i Sali Ratuszowej a także w Europejskim Centrum Solidarności i na U.G. oraz w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo -Technologicznym.

Konferencja koncentrować się będzie wokół problemu prawa jako instrumentu przeobrażania rzeczywistości w poszczególnych kręgach kulturowych Europy i świata na przestrzeni dziejów w różnych epokach historycznych.

Wydarzeniu towarzyszyć będą debaty wybitnych prawników i intelektualistów

Szczególnie zapraszamy na debatę, która odbędzie się w dniu 30 czerwca 2016r.w godz.17-19 na temat „ Przemiany polskiego prawa i kultury na przełomie XX i XXI w. w perspektywie porównawczej” Przedmiot debaty stanowić będzie problematyka stosowania prawa , przede wszystkim w praktyce działalności wymiaru sprawiedliwości, diagnozowania problemów, jakie się pojawiają oraz sposobów na ich przezwyciężanie. W debacie udział wezmą m.in. Prof. Ewa Łętowska oraz były Prezes TK Jerzy Stępień.

Konferencja stanowi prestiżowe wydarzenie w Polsce. Jej znaczenie wynika ze skali przedsięwzięcia , jeżeli weźmie się pod uwagę liczbę i znaczenie w europejskim świecie naukowym uczestników biorących udział w Konferencji. Udział w konferencji oraz chęć wygłoszenia referatu zgłosiło ponad 150 naukowców z około 35 państw.

Koszt uczestnictwa w Konferencji wynosi: 150,zł dla radców prawnych, 100,zł dla aplikantów radcowskich.

Zgłoszenia na załączonej karcie uczestnictwa wraz z opłatą za uczestnictwo proszę kierować na adres Ośrodek Szkolenia OIRP w Gdańsku lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: szkolenia@oirp.gda.pl w terminie do dnia 24 czerwca 2016r.

Przez uczestnictwo w konferencji uzyskujemy 24 punkty szkoleniowe.

W załączeniu szczegółowy program konferencji.