27 czerwca 2017

Chiny – Hong Kong – Polska wobec inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku

Chiny – Hong Kong – Polska wobec inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku – konferencja w Gdańsku

W dniu 29 czerwca 2017 r. w Gdańsku, w Olivia Business Centre przy Al. Grunwaldzkiej 427A odbędzie się międzynarodowa konferencja Chiny – Hong Kong – Polska wobec inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku. Konferencja organizowana jest przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku we współpracy z: Biurem Gospodarczym i Handlu Hong Kongu w Berlinie, Biurem Konsultacyjnym Rady Handlu i Rozwoju Hongkongu w Warszawie,  HSBC Bank Polska S.A., Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Olivia Business Centre w Gdańsku oraz Pracodawcami Pomorza. Wsparcie merytoryczne zapewnią: Stowarzyszenia Prawników w Hong Kongu, Adwokatura w Shenzhen, Międzynarodowe Centrum Arbitrażu w Hong Kongu oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

W trakcie konferencji odbędzie się uroczysta ceremonia podpisania dwóch Porozumień o Współpracy: pomiędzy Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku a Adwokaturą w Shenzhen oraz pomiędzy Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku a Stowarzyszeniem Prawników w Hong Kongu.

Organizatorom konferencji towarzyszy świadomość, że Chiny są największym rynkiem na świecie, drugim po USA importerem, pierwszym eksporterem i jednym z najszybciej rosnących partnerów gospodarczych Polski. To potencjalny rynek półtora miliarda konsumentów, których aspiracje i potrzeby przez wiele lat będą zapewniać popyt na towary i usługi z krajów partnerskich. Jednocześnie jest to kraj szybko rosnącej gospodarki. Dla przedsiębiorców Chiny są szansą na zapewnienie zysków przez długi czas. Inicjatywa ta wpisuje się w działania Polski i Chin zmierzające do wzmocnienia wzajemnych kontaktów i strategicznego współdziałania.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedsiębiorcy zainteresowani współpracą gospodarczą z Chinami i Hong Kongiem. Partnerstwo wszystkich organizacji współpracujących przy organizacji konferencji ma również na celu wzmocnienie kontaktu pomiędzy środowiskiem przedsiębiorców i środowiskiem radców prawnych w kontekście przyszłej współpracy przy obsłudze biznesowej i prawnej inwestycji chińskich w Polsce.

W konferencji udział wezmą, oprócz radców prawnych i przedstawicieli podmiotów gospodarczych, także: Pani Betty Ho – przedstawicielka rządu Hong Kongu, Pani Heather Jun Han – Wiceprezydent Adwokatury Shenzhen, Pan Amirali Nasir – Wiceprezydent Stowarzyszenia Prawników w Hong Kongu, Pani Cecilla Wong – członek Rady Stowarzyszenia Prawników w Hong Kongu,  Pani Anna Grischenkova z Międzynarodowego Centrum Arbitrażu w Hong Kongu, Pan Maciej Wilk z Biura Konsultacyjnego Hong Kongu w Polsce.

Konferencję objęli patronatem honorowym:

Pan Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska,

Pan Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski,

Pan Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Patronat medialny: Dziennik Bałtycki oraz portal Trojmiasto.pl Portal Miasta Gdańska: www.gdansk.pl

trojmiasto logo_rgblogo dziennik bałtycki