Wiadomości

25 kwietnia 2017

Centymetry od fazy medalowej…

Podsumowanie IX Ogólnopolskich Mistrzostw Radców Prawnych w halowej piłce nożnej – Kielce 2017

Centymetry od fazy medalowej…

Kielce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 7-8 kwietnia 2017 roku odbyły się IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej. Jak zawsze, gospodarzem imprezy była Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach, a współorganizatorem Krajowa Izba Radców Prawnych. Tegoroczna edycja imprezy zgromadziła aż 15 ośrodków prawniczych z całej Polski. Wśród uczestników nie mogło oczywiście zabraknąć naszych reprezentantów, dla których były to już piąte mistrzostwa w historii istnienia drużyny.

W tym roku organizatorzy szczególnie zadbali o oprawę, towarzyszącą zaciętej rywalizacji na parkiecie, ponieważ zawody odbywały się w kieleckiej Hali Legionów, w której na co dzień swoje mecze rozgrywa mistrz Polski w piłce ręcznej Vive Tauron Kielce. Podczas czwartkowego losowania drużyny zostały podzielone na trzy grupy, z których po dwie najlepsze drużyny i jedna z trzeciego miejsca awansowały do ćwierćfinałów, a pozostałe dwie z miejsc trzecich musiały zmierzyć się w dodatkowym barażu o ostatnie miejsce w ćwierćfinale.

Gdańszczanie trafili do grupy B, w której przyszło im się mierzyć z przedstawicielami okręgowych izb radców prawnych kolejno z Warszawy, Białegostoku, Katowic oraz Częstochowy. W pierwszym, rozgrywanym w szaleńczym tempie, po bramkach Korneliusza Głuchowskiego oraz Tomasza Bronka nasza drużyna remisuje z OIRP Warszawa II 2:2.

– Pierwsze mecze są zawsze trudne, a dodatkowo już na samym początku trafiliśmy na mocnego przeciwnika. Drużyna z Warszawy jako jedyna posiada trenera, z którym regularnie przygotowuje się do corocznych mistrzostw, w których wystawia dwie równorzędne drużyny. Uważam, że remis to sprawiedliwy i korzystny dla nas rezultat – mówił po meczu otwarcia kapitan gdańszczan Marcin Czugan.

Drugi mecz był koncertowy w wykonaniu naszych reprezentantów, którzy bez najmniejszych problemów poradzili sobie z OIRP Białystok wygrywając aż 4:0. Trzeba nadmienić, że w tym spotkaniu hat-trickiem popisał się najlepszy strzelec naszej drużyny na tym turnieju Głuchowski, a jedną bramkę dołożył Sebastian Fischer.Kielce2

– Rzeczywiście w dniu dzisiejszym trafiam wszystko. Co kopnę to wpada, jak tak dalej pójdzie to będzie się trzeba poważnie zastanowić czy nie odwiesić togi i wziąć się za granie w piłkę – żartował po meczu Głuchowski.

W trzecim spotkaniu przeciwnikiem naszej reprezentacji byli wielokrotni mistrzowie Polski – i jak się później okazało także tegoroczni triumfatorzy – OIRP Katowice. Drużyna ze śląska szybko objęła jednobramkowe prowadzenie i nie oddała go aż do przerwy. Po zmianie stron gdańszczanie rzucili się do odrabiania strat, a bramkę na wagę remisu zdobył Bronk. Mecz zakończył się wynikiem 1-1 co oznaczało, że o bezpośrednim awansie do ćwierćfinału zadecydować miał ostatni grupowy pojedynek z OIRP Częstochowa. Niestety terminarz rozgrywek przewidywał tylko 20 minut przerwy pomiędzy ostatnimi meczami gdańszczan, co sprawiało, że wszyscy czuli jeszcze w nogach trudy ostatniego spotkania. Częstochowa bardzo szybko to wykorzystała prowadząc do przerwy 2:0. Na kolejny zryw zabrakło jednak siły, a kontaktową bramkę po rzucie karnym zdobył Głuchowski, dla którego było to już 5 trafienie tego dnia. Nie obyło się również bez kontrowersji, ponieważ w jednej z ostatnich akcji tego spotkania ewidentnie faulowany w polu karnym był Dawid Szadaj. Faul widzieli wszyscy zebrani na hali widzowie poza… sędzią zawodów. W rezultacie przegrywamy ostatni mecz fazy grupowej 1:2 zajmując tym samym 3 miejsce w grupie.

– Szkoda tej ostatniej porażki. Do zajęcia 2 miejsca w grupie, premiowanego bezpośrednim awansem do ćwierćfinału, zabrakło nam 1 punktu. W ostatniej akcji byłem faulowany, a po meczu przyznawali to nawet nasi przeciwnicy z Częstochowy – mówił na gorąco Szadaj.

Konsekwencją zajęcia 3 miejsca w grupie był udział w barażu o ćwierćfinał. Rywalem gdańszczan był jeden z faworytów turnieju OIRP Bydgoszcz. Po trudnym początku i stracie bramki, gdańszczanie szybko złapali wiatr w żagle i po bramkach Fischera i Szadaja na przerwę schodzili prowadząc 2:1. Po przerwie Bydgoszcz zdecydowała się na wycofanie bramkarza i wprowadzenie dodatkowego zawodnika co miało pomóc im w odrabianiu strat. Przez długi czas nasi reprezentanci dzielnie się bronili, jednak na dwie minuty przed końcem zawodnicy z Bydgoszczy doprowadzili do remisu. Pomimo to, zdeterminowani aby zakończyć ten mecz w regulaminowym czasie, gdańszczanie ruszyli do ataku. Efektem tego był wywalczony na 30 sekund przed końcem spotkania rzut karny. Do jego wykonania podszedł niezawodny na tym turnieju Głuchowski i… chybił o kilka centymetrów. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2:2, a o awansie do ćwierćfinału zadecydować miały rzuty karne, a te lepiej wykonywała OIRP Bydgoszcz.

– Jesteśmy smutni i źli. To był naprawdę piłkarsko dobry turniej w naszym wykonaniu, a do awansu do ćwierćfinału zabrakło kilku centymetrów…  Mimo wszystko dziękuję chłopakom za walkę, a naszej Izbie za wszelkie wsparcie. W tej drużynie jest potencjał i wierzę, że w przyszłym roku będziemy liczyć się w walce o medale – podsumował występ naszej reprezentacji Czugan.

IX Mistrzostwa Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej wygrała drużyna OIRP Katowice, która pokonała w finale OIRP Bydgoszcz 1:0. Trzecie miejsce przypadło OIRP Warszawa, która w „małym finale” pokonała OIRP Olsztyn 3:1.

Mecze z naszym udziałem:

  1. OIRP Gdańsk – OIRP Warszawa II 2:2 (1:1)

Bramki: Głuchowski, Bronk

  1. OIRP Gdańsk – OIRP Białystok 4:0 (1:0)

Bramki: Głuchowski (3), Fischer

  1. OIRP Gdańsk – OIRP Katowice 1:1 (0:1)

Bramki: Bronk

  1. OIRP Gdańsk – OIRP Częstochowa 1:2 (0:2)

Bramki: Głuchowski (k)

  1. OIRP Gdańsk – OIRP Bydgoszcz 2:2 (2:1) karne 1:4

Bramki: Fischer, Szadaj

 

OIRP Gdańsk wystąpiło w składzie:

Marcin Woźniak – Marcin Czugan, Sławomir Hajduczenia, Sebastian Fischer, Dawid Szadaj, Krzysztof Jóźwiak, Marek Stegienta, Patryk Sacha, Tomasz Bronk, Korneliusz Głuchowski.

 

Relację sporządzili:

Marcin Woźniak

Marcin Czugan

 

  1. Serdecznie zapraszamy na treningi drużyny piłkarskiej OIRP Gdańsk. W tym celu bardzo prosimy o kontakt z kapitanem drużyny, r.pr. Marcinem Czuganem (mczugan@gmail.com).

 

 

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content