Wiadomości

5 czerwca 2018

apl. Maciej Sosnowski Mistrzem Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich na dystansie 10 km

 

Maciej Sosnowski Mistrzem Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich na dystansie 10 km.

 

Veni Vidi Vici tymi słowami można podsumować występ reprezentanta naszej izby.

W dniu 6 maja w ramach Maratonu Opolskiego w Opolu odbyły się V Mistrzostwa Polski Radców Prawnych biegu na dystansie 10 km oraz w Półmaratonie. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu. W tym roku w biegu wystartował aplikant naszej izby Maciej Sosnowski, który zajął pierwsze miejsce w biegu na dystansie 10 km.

Bieganie towarzyszy mi praktycznie przez całe moje życie jest moją enklawą, która pomaga mi się wyciszyć i podładować akumulatory. W życiu kieruję się maksymą Napoleona Bonapartego „cierpliwość wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu” dlatego fajnie, gdy czasem udaje się ją zrealizować – stwierdza kol. Maciej Sosnowski.

 

Bieg odbywał się urokliwymi uliczkami Opola w sąsiedztwie Amfiteatru Tysiąclecia oraz bulwarami nadodrzańskimi co sprawiało, że był on czystą przyjemnością. Mistrzostwa były dobra okazją do integracji środowiska radców prawnych i rozmów na tematy zawodowe jak i sportowe czemu sprzyjało zorganizowane w dniu 5 maja o godzinie 16 w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu imprezy o nazwie „pasta party”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ukończenia biegu. Zapraszamy jednocześnie koleżanki i kolegów z naszej Izby do uczestnictwa w Mistrzostwach w przyszłych latach.

 

Marcin Czugan

Komisja ds. sportu, turystyki i integracji

 

 

 

 

 

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content