26 kwietnia 2018

Akademia – Konkurs Wiedzy o Prawie

25 kwietnia w naszej Izbie odbył się etap okręgowy Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Wzięło w nim udział 35 uczniów z pomorskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy zmierzyli się z częścią pisemną – kazusami z dziedziny praw autorskich oraz prawa pracy, a następnie przed komisją złożoną z przedstawicieli Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku i Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku losowali tematy swobodnej wypowiedzi. Podczas części ustnej należało się wykazać nie tylko wiedzą, ale i umiejętnościami oratorskimi, z czym uczniowie, zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjów poradzili sobie znakomicie.

Zwyciężcami etapu okręgowego i zostali:

1. Stanisław Rak z Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej

2. Konrad Wojtowicz z Gimnazjum nr 24 z Oddziałami Dwuzjęzycznymi w Gdyni

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie centralnym Akademii, który odbędzie się już 16 maja w Warszawie.

Nasza Izba postanowiła wyróżnić także osoby, które zajęły drugie i trzecie miejsca na etapie okregowym:

2. Kacper Konieczny z X LO z oddziałami gimanzjalnymi w Gdańsku

2. Zofia Mital ze Szkoły Podstawowej nr 81 w Gdańsku

3. Nikola Staszczak z Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Bobowie z oddziałami gimnazjalnymi

3. Jan Kozikowski ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdyni

Każdemu uczestnikowi i uczestniczce konkursu składamy serdeczne gratulacje! Zmierzenie się z tak trudną materią jaką jest prawo wymaga ciężkiej pracy, ale także odwagi i pewności siebie. Mamy nadzieję, że Wasze drogi wyboru kariery zawodowej skrzyżują się kiedyś z drogą naszego samorządu zawodowego radców prawnych i będziemy mieli zaszczyt uczyć tak sumiennych i pracowitych aplikantów.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pani Moniki Kończyk Pomorskiej Kurator Oświaty oraz Pani Małgorzaty Bielang Pomorskiej Wicekurator Oświaty za udział w Komisji konkursowej i wsparcie merytoryczne naszej Akademii.

Organizatorem Akademii jest Centru Edukacji Prawnej przy Krajowa Izba Radców Prawnych w Warszawie. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku współorganizuje etap okręgowy konkursu.