23 sierpnia 2018

25-lecie ratyfikacji Europejskiej Konwencji Praw Człowieka przez Polskę – seminarium OIRP – 11.09.2018

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku oraz Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji UG zapraszają na Seminarium Naukowe pt. „25-lecie ratyfikacji Europejskiej Konwencji Praw Człowieka przez Polskę”,  które odbędzie się 11 września 2018 roku w godz. 17:00-19:00 na Wydziale Prawa i Administracji UG (Audytorium C). Seminarium wpisuje się w ogólnokrajowe obchody 25 rocznicy przystąpienia Polski do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Program seminarium:

„Podstawowe zasady systemu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka”

dr hab. Krzysztof Drzewicki, profesor nadzwyczajny

„Obowiązki pełnomocnika procesowego osoby skarżącej w postępowaniu przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka”

Justyna Chrzanowska, radca prawny, Pełnomocnik RP przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka

„Przesłanki dopuszczalności skargi do Europejskiego Trybunału Praw  Człowieka”

dr hab. Adam Wiśniewski, profesor nadzwyczajny, radca prawny

Dyskusja

Udział w seminarium jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Informujemy, iż za udział w seminarium radcom prawnym przysługują punkty doskonalenia zawodowego. Za udział zostaną przyznane 4 punkty szkoleniowe. Punkty zostaną przyznane na podstawie wpisu na listę obecności.

Kontakt:

Komisja ds. kontaktów z samorządami, organizacjami pozarządowymi i praw człowieka Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku

E-mail: niebieskiparasol@oirp.gda.pl

Link do wydarzenia na FB: www.facebook.com/events/279278232665057/