Wiadomości

22 stycznia 2018

Inicjatywa Law Society Anglii i Walii – kobiety – prawniczki

Szanowni Państwo,

Na prośbę r. pr. Marii Ślązak, Prezydenta Europejskiego Stowarzyszenia Prawników AEA-EAL przesyłamy w poniżej informację o inicjatywie Law Society Anglii i Walii dotyczącej kobiet – prawników z prośbą o zapoznanie się z nią i wzięcie udziału w krótkiej ankiecie (link do ankiety poniżej – w języku angielskim).

 

Z wyrazami szacunku,

Sekretariat AEA-EAL

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Law Society of Anglii i Walii uruchomiło projekt, w ramach którego dąży do równości kobiet i mężczyzn w zawodach prawniczych.  Projekt ten ma trzy główne cele:

 

  • Uwypuklić czynniki utrudniające równouprawnienie kobiet w formie danych statystycznych zebranych na podstawie badań jakościowych i ilościowych;
  • Utworzyć międzynarodową sieć kobiet prawników celem zapewnienia wzajemnego wsparcia w osiągnięciu równości płci;
  • Wspierać dążenia kobiet do sukcesu i zajmowania przywódczych stanowisk w zawodach prawniczych oraz inspirować pozostałe kobiety do pozostania członkami zawodów prawniczych i wspieranie zmian wewnątrz tych zawodów.

 

Częścią opisanego powyżej projektu jest globalny kwestionariusz statystyczny. Będziemy zobowiązani za promocję udziału w tym badaniu przez członków waszego samorządu. Wypełnienie ankiety zajmuje zaledwie 5 minut. Prosimy o odpowiedzi wszystkich prawników – kobiety i mężczyzn.

 

Ankieta jest dostępna tutaj. Dane zebrane w tym badaniu będą częścią szerszego raportu, którego publikacja jest planowana w tym roku. Raport ten będzie przedmiotem debat w ramach szeregu seminariów, których celem będzie zidentyfikowanie przeszkód istniejących w prawie dla równości kobiet

Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Content