Praca

26 lipca 2017

Praktykant w dziale prawnym z językiem niemieckim

Rödl & Partner .Jesteśmy jedną z największych firm doradczych w Niemczech z główną siedzibą w Norymberdze. Posiadamy 108 biur w 50 krajach. Od 25 lat jesteśmy obecni także w Polsce, gdzie zajmujemy się doradztwem podatkowym, prawnym oraz personalnym; prowadzimy działalność audytorską i oferujemy outsourcing finansowo – księgowy. Można nas znaleźć w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gliwicach i Gdańsku.

Jako firma doradcza uzyskujemy liczne wyróżnienia w konkursach branżowych. Zdobyliśmy m.in. pierwsze miejsce w rankingu firm audytorskich i księgowych „Book of List” (2016), tytuł „M&A Law Firm of the Year in Germany” (2014) oraz wyróżnienie „Prospołeczna firma audytorska” (2014) przyznane przez dziennik „Rzeczpospolita”. Staramy się również, aby nasi pracownicy mogli pogodzić swoje życie rodzinne z życiem zawodowym.

Praktykant w dziale prawnym z językiem niemieckim

Zakres obowiązków:

• wsparcie pracowników merytorycznych Kancelarii w realizacji zadań
  • pomoc przy sporządzaniu projektów umów
  • wyszukiwanie orzecznictwa sądowego i interpretacji
  • sporządzanie projektów korespondencji w języku niemieckim/angielskim
  • prace tłumaczeniowe, prace biurowe i administracyjne

Poszukiwane kompetencje:

• student V roku lub absolwent  studiów prawniczych, mający w planach

przystąpienie do egzaminu na aplikację radcowską

• bardzo dobra znajomości języka niemieckiego
  • ogólna znajomość prawa, w szczególności z zakresu prawa cywilnego,
    prawa handlowego i prawa pracy
  • umiejętności pracy w zespole
  • bardzo dobra organizacja pracy
  • dokładność i systematyczność w wykonywaniu swoich obowiązków

Oferujemy:

• wynagrodzenie
  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia
  • możliwość nawiązania długoterminowej współpracy
  • elastyczne godziny odbywania praktyk
  • dostęp do niezbędnych narzędzi pracy
  • miłą atmosferę pracy

Aplikacje prosimy składać za pomocą formularza aplikacyjnego:

lub na maila: katarzyna.gryglewicz@roedl.pro

W ofercie prosimy umieścić klauzulę w pełnym jej brzmieniu: Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: z dnia 13 czerwca 2016 r., Dz.U. z 2016 r. poz. 922), wyrażam zgodę na wprowadzenie do bazy danych i przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu przez Roedl Outsourcing sp. z o.o., ul. Sienna 73, 00-833 Warszawa dla celów rekrutacji, także przyszłych, na potrzeby spółek z grupy Rödl & Partner w Polsce. Podane dane mogą być przekazane dla realizacji wskazanych celów innym podmiotom z grupy Rödl & Partner w Polsce (Roedl Audit sp. z o.o., Roedl, Majchrowicz-Bączyk Kancelaria Prawna sp.k., Roedl Consulting sp. z o.o., IT Roedl Consulting sp. z o.o. sp.k.). Podanie przez użytkowników danych osobowych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.