Praca

3 grudnia 2018

Aplikant radcowski

Rödl & Partner

Jesteśmy międzynarodową firmą doradczą. Posiadamy 111 biur w 51 krajach. Od ponad 25 lat jesteśmy obecni w Polsce, gdzie zajmujemy się doradztwem prawnym, podatkowym oraz personalnym. Prowadzimy działalność audytorską i oferujemy outsourcing finansowo – księgowy. Można nas znaleźć w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gliwicach i Gdańsku.

Jesteśmy dumni z uzyskiwanych wyróżnień w konkursach branżowych, na które zapracowały interdyscyplinarne zespoły ekspertów.
W tym roku otrzymaliśmy wyróżnienie w „Book of Lists” jako jedna z najlepszych firm prawniczych, doradztwa podatkowego, księgowych i audytorskich. Nasza Kancelaria prawna uzyskała 4.miejsce w tym rankingu.

Zostaliśmy też odznaczeni tytułami „Dobry Pracodawca 2018” i Dobra Firma 2018” przyznawanymi Liderom biznesu społecznie odpowiedzialnego i upowszechniającego dobre praktyki związane z CSR.

Miejsce pracy: Gdańsk

Oferujemy:

  • elastyczny wymiar czasu pracy (1/2, 3/4 lub pełen etat, w zależności od indywidualnych uzgodnień)
  • dostosowane do stażu pracy wynagrodzenie i szeroki pakiet świadczeń socjalnych obejmujący

prywatną opiekę medyczną

  • unikalny program dodatkowych świadczeń pracowniczych z zakresu sportu i rekreacji
  • praca przy międzynarodowych projektach prawnych
  • rozwój w przyszłościowych gałęziach prawnych (ochrona danych osobowych)
  • ciekawą pracę w kameralnym zespole
  • profesjonalne szkolenia oraz możliwość rozwoju zawodowego
  • dodatkowe dwa dni wolne w roku

Poszukiwane kompetencje:

  • rozpoczęta aplikacja radcowska (I lub II rok)
  • zainteresowanie ochroną danych osobowych (RODO)
  • znajomość prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa handlowego oraz prawa pracy
  • doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w tym spółek prawa handlowego
  • dobra znajomości języka niemieckiego (korespondencja i kontakt telefoniczny z Klientami)
  • umiejętność bardzo dobrej organizacji czasu pracy
  • wysoka kultura osobista i zaangażowanie
  • punktualność, odpowiedzialność za jakość i terminowość realizowanych zadań

Zakres obowiązków:

  • doradztwo prawne z zakresu ochrony danych osobowych, w tym:

o    wsparcie prawne inspektora ochrony danych

o    obsługa incydentów z zakresu ochrony danych osobowych

o    kontakt z Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych

  • sporządzanie dokumentów korporacyjnych, dokumentów z zakresu prawa pracy

umów cywilnych, gospodarczych (w języku polskim i angielskim)

  • udział w transgranicznych projektach prawnych
  • praca zespołowa z aplikantami, adwokatami, radcami prawnymi i doradcami podatkowymi

CV prosimy składać za pomocą formularza aplikacyjnego: https://roedl.elevato.net/Admin/surveyDetails.aspx?SurveyId=479