Rajd pieszy radców

III Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych – Bory Tucholskie 2016

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, Drodzy Aplikanci Radcowscy!

W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące III Pomorskiego Rajdu Radców Prawnych w Gdańsku Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku informujemy, że tegoroczny Rajd planowany jest w terminie  19-22 maj 2016 r. Tym razem przenosimy się w inny zakątek Pomorza, w Bory Tucholskie. Ten zakątek Polski obfituje w niezwykle urokliwe lasy i jeziora. Planujemy ugościć Państwa w Ośrodku Wypoczynkowym Soszko w miejscowości Drzewicz.mapa drzewicz

Ramowy program imprezy:

Przyjazd 19 maja i uroczysta kolacja z pieczonym dzikiem. Następnego dnia wycieczka ok 9 km, 5h,  szlakiem leśnym z przewodnikiem w kierunku Małych Swornychgaci, skąd zabierze nas autobus. Obiadokolacja. Wieczór wolny, dla chętnych czekają kajaki i rowery. W sobotę jedziemy w okolice miejscowości Laska, skąd udamy się z przewodnikiem na szlak ścieżką przyrodniczą Dolina Kulawy – 5km, 3 h. Następnie pójdziemy do miejscowości Widno zakosztować wypieków z regionalnego pieca chlebowego (każdy otrzyma pyszne bułeczki oraz chleb). Potem wracamy do ośrodka na obiad. Wieczorem ognisko, kiełbaski, karkówka, chleb ze smalcem, ogórki, piwo. Wyjazd w niedzielę po śniadaniu.

Standard domków przyzwoity, jest czysto, w 4 domkach kominek, w każdym łazienka i kuchnia. Domki 4-osobowe.

Szczegółowy program imprezy,  zostanie podany wraz z wysokością opłaty za uczestnictwo w Rajdzie na stronie OIRP w Gdańsku w terminie do dnia  5 kwietnia 2016 r.

Koszty imprezy na poziomie podobnym, jak w roku ubiegłym. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, można już teraz zgłaszać chęć uczestnictwa w sekretariacie izby.

 

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku

—————————————————————————————-

O idei Rajdu

Mazury mają swój Cud Natury, Bieszczady – wspaniały Rajd, radcowskie Pomorze zapragnęło mieć imprezęrajd2 turystyczną z przeznaczeniem dla radców prawnych i aplikantów z całej Polski.

Wybraliśmy rajd pieszy, jako najbardziej tradycyjną i popularną formę sportowej rekreacji. Założyliśmy, że mają to być piesze wędrówki dostępne właściwie dla każdego. Szlaki o niezbyt zaawansowanym stopniu trudności, połączone jednakże z  walorami, jakie daje zwiedzanie najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc na polskim wybrzeżu.

Pierwsze dwie edycje rajdu odbyły się w malowniczej Łebie, położonej w otoczeniu nadmorskich wydm i jezior Sarbsko oraz Łebsko. Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi relacjami z pierwszych edycji rajdu oraz do uczestnictwa w imprezie w roku następnym!

Content