27 stycznia 2017

Zawody Narciarskie Pomorskich Prawników o Puchar Dziekana ORA w Gdańsku

Szanowni Państwo, Drodzy Koleżanki i Koledzy!

Po raz kolejny doczekaliśmy się faktycznej zimy – jedni się cieszą (dzieci), drudzy mniej (kierowcy) – ale z pewnością zadowoleni z niej są narciarze.

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku, już po raz kolejny, zaprasza na Zawody Narciarskie Pomorskich Prawników o Puchar Dziekana ORA w Gdańsku.

Zawody odbędą się w sobotę, 11 lutego 2017 roku o godzinie 11:00 w Wieżycy (to jedynie ok. 30 minut od granic Gdańska). Nie ma żadnych wątpliwości – biorąc pod uwagę aktualne warunki, stan góry, doświadczenie właściciela stoku – że nic nie zakłóci przygotowań i samych zawodów.

W zawodach (narciarstwo alpejskie i snowboard) będą mogli wziąć udział adwokaci, sędziowie, radcy prawni, prokuratorzy, notariusze, komornicy i prawnicy „naukowcy” z Wydziału Prawa UG, aplikanci i referendarze i – przede wszystkim – członkowie ich rodzin, w tym (szczególnie!) dzieci. W tych zawodach nie będzie przegranych! Planujemy trzy dziecięce kategorie wiekowe, a także trzy „dorosłe”. Wstępnie kategorie wiekowe w narciarstwie to do 8 lat, 9-12, 13-16, 17-35, 36-50 i powyżej 50 lat – odrębnie kobiety i mężczyźni. Kategorie tuż przed zawodami mogą być zmodyfikowane w zależności od ilości uczestników. Planujemy również zawody snowboardowe – bez kategorii wiekowych (odrębnie kobiety i mężczyźni, a także dzieci). Bardzo ważna będzie też kategoria rodzinna – obliczana jako suma przejazdów trzech osób z rodziny (w tym – obowiązkowo – co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat).

W tym roku – po raz pierwszy – zorganizujemy „Zjazd na byle czym” – po zawodach, na trasie slalomu, na czas, każdy będzie mógł zjechać na czym tylko chce J. Nagrody oczywiście – w tej kategorii –będą również.

Od 9:30 odbywać się będą zapisy, a także będzie można oglądać trasę zawodów. Udział w zawodach jest darmowy, jedyny koszt, jaki trzeba ponieść – to koszt wyciągów (przy rejestracji będzie można nabyć kartę obejmującą koszt pięciu przejazdów wciągiem – 10 zł – i kaucję – 20 zł – możliwą do odzyskania po zawodach). Zawodnicy na koszt organizatorów otrzymają posiłek „regeneracyjny”. Udział w samych zawodach jest bezpłatny, po zawodach odbędzie się uroczysta dekoracja laureatów.

W organizacji pomaga Szkoła Narciarstwa Qbasport, która zajmuje się obsługą techniczną zawodów – tam można wysyłać zgłoszenia drogą elektroniczną (info@qbasport.pl) – z podaniem wieku oraz „branży”.

Cała impreza będzie miała charakter pikniku rodzinnego; w jego trakcie dla chętnych będą zorganizowane krótkie lekcje narciarstwa, w tym jazdy na tyczkach (po zawodach).

W imieniu ORA w Gdańsku

Adw. Janusz Masiak