Komunikaty

26 lipca 2015

Reprezentacja piłkarska OIRP – start w VII Piłkarskim Turnieju Środowisk Prawniczych

reprezentacja (2)U góry od lewej: Krzysztof Ramczykowski, Marcin Czugan, Patryk Sacha, Korneliusz Głuchowski,

U dołu od lewej: Jarosław Karwowski, Sebastian Fischer, Dawid Szadaj, Krzysztof Jóźwiak, Rafał Gregorczyk.

 

KOLEJNE PODIUM OIRP GDAŃSK!

W dniu 20 czerwca br. w Sopocie odbył się organizowany przez Izbę Komorniczą w Gdańsku oraz Sąd Rejonowy Gdańsk – Południe w Gdańsku. Występowaliśmy w tych zawodach w roli szczególnej – w zeszłym roku udało się nam wygrać rywalizację, więc i w tym chcieliśmy powtórzyć ten sukces. Nie od dziś jednak wiadomo, że łatwiej wygrać Turniej, niż w kolejnej edycji – jako zwycięzca – obronić laur.

W Turnieju udział wzięli – obok naszej drużyny – reprezentanci Izby Komorniczej w Gdańsku, Kaszubskich Kondorów, Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, Sądu Rejonowego w Gdyni, Okręgowej Izby Adwokackiej z Warszawy oraz sopockiej Currendy. W grupie przyszło nam się mierzyć z drużynami Izby Komorniczej, Pomorskiej Izby Adwokackiej oraz Sądu Rejonowego w Gdyni.

Pierwszy mecz to starcie z ekipą Izby Komorniczej z Gdańska, naszym odwiecznym, trudnym rywalem. W tym spotkaniu jednak byliśmy nad wyraz skuteczni. Właściwie wszystkie nasze trzy akcje zakończyły się golami, a ostateczny wynik 3:1 pozytywnie nastrajał na kolejne spotkania. Niestety dobry humor nieco zepsuł fakt dwóch kontuzji w zespole, bowiem to oznaczało, że znowu nie uda się nam zagrać Turnieju w pełnym składzie osobowym.

Kolejny mecz przyszło nam rozegrać z Pomorską Izbą Adwokacką w Gdańsku. Wspomniane wyżej kontuzje uniemożliwiły nam skuteczną rywalizację na wysokim poziomie z Adwokatami. Walczyliśmy, ale porażka 2:4 chluby nam nie przyniosła, co więcej, skomplikowała sytuację w tabeli, bowiem było jasne, że ostatni mecz w grupie by awansować do półfinałów – bez względu na wyniki w innych meczach – musieliśmy wygrać.

Ostatni mecz rozegraliśmy z ambitną drużyną Sądu Rejonowego w Gdyni. Zacięta rywalizacja, ostatecznie zakończona naszym zwycięstwem 2:0, spowodowała awans z 2. miejsca w grupie i było jasne, że w półfinale przyjdzie nam się mierzyć ze zwycięzcą grupy 1. – Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie.

Niestety, pomimo dobrej gry w półfinale, uwzględniając osłabienia spowodowane wspomnianymi kontuzjami, przegraliśmy rywalizację z warszawskimi Adwokatami 2:0, choć na tablicy świetlnej do przerwy widniał rezultat 0:0. Dobrze zorganizowana drużyna z Warszawy wykorzystała nasze drobne błędy w obronie, które jednak spowodowały, że przegraliśmy ten mecz … Pozostał więc „mały finał” i mecz o trzecie miejsce.

Zawsze najtrudniejsza w meczach o trzecie miejsce jest mobilizacja. Rozczarowani po porażce półfinałowej pokazaliśmy jednak, że jesteśmy drużyną która potrafi odnaleźć w sobie motywację niezależnie od wyniku. Dobra gra w meczu o 3. miejsce i zwycięstwo z radcami prawnymi z ekipy „Kaszubskich Kondorów” spowodowały, że finalnie drużyna OIRP Gdańsk stanęła na najniższym stopniu podium! Na marginesie należy podać, że zwycięzcą Turnieju Środowisk Prawniczych została drużyna ORA Warszawa, nasz półfinałowy przeciwnik. Gratulujemy!

A jak podsumować naszą grę? No cóż – kiedyś 3. miejsce na jakimkolwiek Turnieju bralibyśmy w ciemno. Obecnie, kiedy drużyna gra ładny futbol, a na Mistrzostwach Polski Radców Prawnych zdobywamy 5. miejsce, to po zdobyciu najniższego stopnia podium pozostaje pewien niedosyt. Nie będzie jednak usprawiedliwiania kontuzjami – taka jest piłka nożna. Cieszy wola walki, wzajemne wsparcie na boisku, coraz bardziej dojrzalsza gra oraz skuteczność. Na tych fundamentach w dalszym ciągu będziemy systematycznie budować drużynę, która w każdym Turnieju będzie grała wyłącznie o zwycięstwo.

Wyniki drużyny OIRP Gdańsk w Turnieju Środowisk Prawniczych w Sopocie, w dniu 20 czerwca 2015 r.:

 

OIRP Gdańsk – Izba Komornicza Gdańsk 3:1

PIA Gdańsk – OIRP Gdańsk 4:2

Sąd Rejonowy w Gdyni – OIRP Gdańsk 0:2

Półfinał:

ORA Warszawa – OIRP Gdańsk 2:0

Mecz o 3. miejsce:

OIRP Gdańsk – Kaszubskie Kondory 1:0

PS Zapraszamy pasjonatów piłki nożnej na treningi piłkarskiej drużyny OIRP Gdańsk, które odbywają się w każdy wtorek o g. 18-20. W przypadku chęci uczestnictwa prosimy o kontakt z Marcinem Czuganem na adres mczugan@gmail.com.

 

Sporządził:

R.pr. Marcin Czugan

kapitan drużyny OIRP Gdańsk

Poprzedni komunikat
Następny komunikat
Content