Komunikaty

17 lipca 2015

Pożegnanie Mistrza – radca prawny Kazimierz Mociewicz

Pożegnanie Mistrza

Nie każdy w swoim życiu ma to szczęście aby spotkać na swojej drodze prawdziwego Mistrza. Kogoś takiego, kto uczy tajników sztuki zawodu i wprowadza w dojrzałe życie. Ja takie szczęście miałem             i dlatego  dziś pragnę oddać cześć mojemu Mistrzowi – radcy prawnemu Kazimierzowi Mociewiczowi, który wczoraj po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Wieczności, pozostawiając po sobie nie tylko pamięć wdzięcznych ludzi, ale również pokolenie prawników któremu przekazał swoją wiedzę i doświadczenie.

Mój Mistrz pracował w zasadzie do końca swoich ziemskich dni. Nawet gdy ciężko było mu się poruszać, kiedy siadał za biurkiem było oczywiste, że odzyskuje siły. Lubił swoją pracę bo dawała mu nie tylko szansę na utrzymanie rodziny, ale również niespotykaną w innych zawodach możliwość pomagania ludziom, co dawało mu bez wątpienia największą satysfakcję.

Nauczył mnie, że nie ma problemów bez rozwiązania, spraw bez wyjścia, że nie ma ludzi którym nie warto pomagać i przeciwników których można lekceważyć. Wierzył w ducha praw i nie bał się powoływać na niego w sporach sądowych. Uważał dążenie do sprawiedliwości za konieczność, a formalizm za uciążliwość.

Jeśli miałbym zgadywać co teraz robi, to powiedział bym z przeświadczeniem które graniczy z pewnością, że dostał dobrą posadę w Niebiańskiej Kancelarii.

Szymon Gajda

Kazimierz Mociewicz 1950 – 2015, radca prawny OIRP Gdańsk nr wpisu GD 102.

 

Poprzedni komunikat
Następny komunikat
Content