27 stycznia 2016

Narciarskie Pomorskich Prawników o Puchar Dziekana ORA w Gdańsku – 07.02.2016

Szanowni Państwo, Drodzy Koleżanki i Koledzy!
Zima w końcu odnalazła drogę do polskiego Pomorza – więc Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku, już po raz kolejny zaprasza na Zawody Narciarskie Pomorskich Prawników o Puchar Dziekana ORA w Gdańsku.
Zawody odbędą się w niedzielę, 7 lutego 2016 roku o godzinie 11:00 w Wieżycy (to jedynie ok. 30 minut od granic Gdańska). Nie ma żadnych wątpliwości – biorąc pod uwagę aktualne warunki, stan górki, doświadczenie właściciela stoku – że nic nie zakłóci przygotowań i samych zawodów.
W zawodach (narciarstwo alpejskie i snowboard) będą mogli wziąć udział adwokaci, sędziowie, radcy prawni, prokuratorzy, notariusze, komornicy i prawnicy „naukowcy” z Wydziału Prawa UG, aplikanci i referendarze i – przede wszystkim – członkowie ich rodzin, w tym (szczególnie!) dzieci. W tych zawodach nie będzie przegranych! Planujemy trzy dziecięce kategorie wiekowe, a także cztery seniorskie. Wstępnie kategorie wiekowe w narciarstwie to do 8 lat, 9-12, 13-16, 17-29, 30-39, 40-49 i powyżej 50 lat – odrębnie kobiety i mężczyźni. Kategorie tuż przed zawodami mogą być zmodyfikowane w zależności od ilości uczestników. Planujemy również zawody snowboardowe – bez kategorii wiekowych (odrębnie kobiety i mężczyźni, a także dzieci). Bardzo ważna będzie też kategoria rodzinna – obliczana jako suma przejazdów trzech osób z rodziny (w tym – obowiązkowo – co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat).
Od 9:30 odbywać się będą zapisy, a także będzie można oglądać trasę zawodów. Wpisowe w wysokości 30 zł będzie obejmowało koszt pięciu przejazdów wciągiem (10 zł) i kaucji za kartę (20 zł – będzie można ją odzyskać po zakończeniu zawodów). Zawodnicy na koszt organizatorów otrzymają posiłek „regeneracyjny”. Udział w samych zawodach jest bezpłatny, po zawodach odbędzie się uroczysta dekoracja laureatów.
W organizacji pomaga Szkoła Narciarstwa Qbasport, która zajmuje się obsługą techniczną zawodów – tam można wysyłać zgłoszenia drogą elektroniczną (info@qbasport.pl) – z podaniem wieku oraz „branży”.
Cała impreza będzie miała charakter pikniku rodzinnego; w jego trakcie dla chętnych będą zorganizowane krótkie lekcje narciarstwa, w tym jazdy na tyczkach (po zawodach).
W imieniu ORA w Gdańsku
Adw. Janusz Masiak